м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 15 в. dpzaples@ukr.net

Інформація стосовно встановлених Держаудитслужбою недоліків

Інформація стосовно встановлених Держаудитслужбою недоліків

   На сайті https://dasu.gov.ua в розділі «Заходи державного фінансового контролю» була опублікована стаття «Аудитом державного підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство» встановлено недоліків на суму понад 74 млн грн» стосовно перевірки ДП «Запорізьке ЛМГ» Держаудитслужбою в якій опублікована інформація стосовно встановлених недоліків (а не порушень як це зазначено на сайті  zp.depo.ua) на суму понад 74 млн грн.

   «Непроведення в повному обсязі реєстрації та оформлення прав на земельні ділянки є фактором ризику, який може призвести до завищення реальної площі держлісфонду або до його відчуження. Аудитом установлено, що на кінець минулого року площі держлісгоспу налічують 8211 га, що, ймовірно, завищено на третину. Бо саме на цю площу немає підтвердження органів місцевого самоврядування, або є факти відчуження, самовільного зайняття, неналежного документального підтвердження.» Через недостатнє бюджетне фінансування ДП «Запорізьке ЛМГ» оформило акти на право постійного користування землею лише на площу 925 га, що становить 11,3 відсотка держлісфонду. Все це може обернутися відчуженням земельних ділянок, бо у державного підприємства немає належно оформлених прав на них». Тобто 7286 га використовується без документів.

   Фактично зазначена територія використовується підприємство за матеріалами лісовпорядкування що згідно пункті 5 розділу VIII "Прикінцеві положення" Лісового кодексу України «До здійснення державної реєстрації права постійного користування державних лісогосподарських підприємств земельними ділянками лісогосподарського призначення, які до набрання чинності Земельним кодексом України передані їм на такому праві, це право підтверджується планово-картографічними матеріалами лісовпорядкування».

   В 2020 році за матеріалами лісовпорядкування було інвентаризовано 5232 га земельних ділянок які розташовані за межами населених пунктів всі земельні ділянки сформовані як землі лісогосподарського призначення (для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг) та внесені до публічної кадастрової карти, наразі всі земельні ділянки знаходяться на стадії оформлення права користування за підприємством.

   Тобто станом на сьогодні державним підприємством залишилось оформити 2054 га не інвентаризованих земельних ділянок більшість яких розташовані в межах населених пунктів. Зазначимо, що в області зараз проводиться інвентаризація лісів під час якої будуть сформовані всі земельні ділянки та внесені до публічної кадастрової карти та в подальшому передані в користування підприємства згідно чинного законодавства.

   Також, повідомляємо що в акті Держаудитслужби зазначена інформація позначається як довідкова тобто фактично порушень на зазначену суму як це зазначено на сайті zp.depo.ua немає! Інформація не відповідає дійсності.

   Основною складовою доходів державного підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство» є чистий дохід від реалізації продукції (лісопродукції, сільськогосподарської продукції, ведення мисливського господарства, комунальних послуг, металобрухту, послуг з надання в користування лісових ділянок для рекреаційної зони відпочинку, послуг за користування земельним (лісовим) сервітутом).

   В загальному обсязі доходів від реалізації продукції, обсяг доходів віл реалізації лісопродукції за 2015 -2020 роки  становить від 54,5% до 74,2%.

   Також, в структурі доходів питома вага доходів від реалізації продукції сільського господарства складає у 2015 році – 10,0%, у 2016 році – 9,3%, у 2017 році – 11,3%, у 2018 році – 7,0%, у 2019 році – 7,1%, у 2020 році – 12,3%. 

   Для вирощування сільськогосподарських культур, державним підприємством використовуються деградовані і малопродуктивні землі, є ділянки зі сильно змитими ґрунтами, родючий шар яких складає менше 20 см.

   Кліматичні фактори Запорізької області теж негативно впливають на ріст і розвиток сільськогосподарських культур: висока температура повітря влітку при недостатній кількості опадів, малосніжні зими з глибоким промерзанням ґрунту, весняні та літні сухі вітри.

   І тому порівнювати отриману врожайність сільськогосподарських культур на сильно змитих деградованих землях, які використовує державне підприємство в сільськогосподарському виробництві недоцільно, з підприємствами які спеціалізуються на вирощувані сільськогосподарських культур на ділянках з більш родючими ґрунтами і отримують високу врожайність.