м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 15 в. dpzaples@ukr.net

Про лісорозсадник у Крутоярівському лісництві ДП «Запорізьке ЛМГ»

Про лісорозсадник у Крутоярівському лісництві ДП «Запорізьке ЛМГ»

В державному підприємстві «Запорізьке лісомисливське господарство» з метою отримання посадкового матеріалу для вирощування майбутніх лісів створені лісорозсадники по лісництвам загальною площею 32,7 га.

 

Призначення лісорозсадника – одержання в найбільш короткі строки високоякісного садивного матеріалу з підвищеною життєздатністю та отримання в кінцевому результаті продуктивних, стійких та довговічних лісів.

 

Так у Крутоярівському лісництві на території лісорозсадника було посіяно у 2021 році насіння сосни кримської на площі 0,08 га та гледичії колючої на площі 0,195 га, здійснили догляд за посівами сосни кримської 2020 року на площі 0,03 га. Ефективність вирощування посадкового матеріалу лісоутворюючих порід в значній мірі визначається не тільки своєчасними доглядами, але і боротьбою з посухою. В умовах нашого спекотного літа від неї може загинути велика  кількість особливо однорічних сіянців, у яких ще недостатньо розвинута коренева система. Тому у цьому році на всі посіви лісорозсадника у Крутоярівському лісництві, був проведений крапельний полив. Це збільшує швидкість росту рослин, запобігає ерозії ґрунту та зменшує розповсюдження хвороб.

Вчасно проведені догляди та волога у достатньої кількості буде значним внеском для збільшення кількості та якості майбутнього посадкового матеріалу.